مرکز سلامت نیکان

مرجع مطالب تناسب اندام ، لاغری ، درمان های طبیعی ، کبد چرب ، فشار خون و قند خون

پانیک چیست و چه بلایی بر سر ما می آورد؟

حمله پانیک چیست؟

حملات پانیک نوعی از پاسخ ترس است. آنها غلبه بر پاسخ طبیعی بدن شما به خطر، استرس یا هیجان هستند.

احساسات ترسناک چه احساسی دارند؟
وقتی ممکن است حملات هراس داشته باشم؟
چه چیزی برای مدیریت حملات هراس کمک می کند؟
اختلال هراس چیست؟

من نمی توانم بخاطر حملات پانیک و کابوس ها بخوابم. وقتی که در عرض یک ساعت خواب بیدار می شوم، خیس می شوم، قلب مسابقه و تکان می خورد.
احساسات ترسناک چه احساسی دارند؟

در طی حمله پانیک، علائم فیزیکی بسیار سریع می توانند ایجاد شوند. این می تواند شامل موارد زیر باشد:

یک تپش یا ضربان قلب مسابقه ای
احساس ضعف، سرگیجه یا سرگیجه
احساس بسیار گرم یا بسیار سرد است
عرق کردن، لرزش یا تکان دادن
تهوع (احساس درد)
درد در قفسه سینه یا شکم شما
تلاش برای نفس کشیدن و یا احساس مانند شما خفه کن
احساس پاهای خود را لرزان یا تبدیل به ژله
احساس از ذهن، بدن و محیط اطراف خود قطع شده است (اینها نوع تقسیم هستند – صفحات ما در مورد اختلالات اختلال برای اطلاعات بیشتر).

در طول یک حمله ترسناک، ممکن است احساس ترس شما از این باشد:

از دست دادن کنترل
رفتن به ضعف
داشتن یک حمله قلبی
رفتن به مرگ

دندانهای من به غلط غلبه می کردند و تمام بدن من می لرزید، من احساس افسردگی می کردم و با وحشت می گریستم چون حس می کردم که ناخودآگاه سقوط می کردم خیلی متقاعد کننده بود.

شما ممکن است متوجه شوید که شما از رفتن به تنهایی و یا مکان های عمومی ترسیدید زیرا شما نگران یک حمله ترسناک دیگر هستید. اگر این ترس بسیار شدید باشد، ممکن است به نام آگورافوبیا باشد (برای اطلاعات بیشتر صفحات ما راجع به فجیع دیدن کنید).
احساس کردم که نمی توانم نفس بکشم، فقط می خواستم بیرون بروم، برای رفتن به جایی دیگر، اما نمی توانستم چون در قطار بودم.

تماشای پولی، لوئیس، فیصل، براان و شلی به اشتراک گذاشتن این که چگونه حملات هراس برای آنها احساس می شود، و درباره چه چیزی کمک می کند:
وقتی ممکن است حملات هراس داشته باشم؟

حملات پانیک در طول روز یا شب رخ می دهد. بعضی از مردم یک حمله ترسناک دارند و دیگر هیچ وقت تجربه دیگری ندارند، یا ممکن است متوجه شوید که شما آنها را به طور منظم یا چندین بار در فواصل کوتاهی نگه دارید. شما ممکن است متوجه شوید که مکان ها، موقعیت ها یا فعالیت های خاص به نظر می رسد باعث حملات هراس شده است. به عنوان مثال، ممکن است قبل از یک قرار ملاقات استرس زا رخ دهد.

بیشتر حملات هراس بین ۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد. آنها می توانند خیلی سریع بروند. علائم شما معمولا در عرض ۱۰ دقیقه در اوج خود قرار دارند (بدترین حالت آنها). شما همچنین ممکن است نشانه های یک حمله ترس را در مدت زمان طولانی تجربه کنید. این ممکن است به این دلیل باشد که شما در معرض حمله عصبی دوم هستید یا علائم اضطراب دیگری را تجربه می کنید.

به نظر می رسد حملات ترسناک من از آبی در حال حاضر است. اما در واقع، به نظر می رسد که آنها به طور عمده در شب هنگام شروع به خواندن می کنند اما من نمی توانم مسابقه را متوقف کنم، در مورد چیزی که ممکن است در ذهن من باشد، نگران و ناامید می شوم.
چه چیزی برای مدیریت حملات هراس کمک می کند؟

حملات هراس می تواند ترسناک باشد، اما مواردی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا به خودتان کمک کنید. این می تواند به حفظ چاپ این نکات کمک کند و آنها را به جایی آسان برای پیدا کردن آنها.

در طول حملات هراس:

تمرکز بر تنفس شما این می تواند تا زمانی که شمارش تا پنج برابر شود، به آرامی در تنفس تمرکز کند.
مهر در نقطه بعضی افراد این را پیدا می کنند که به کنترل تنفس آنها کمک می کند.
تمرکز بر حواس خود را به عنوان مثال، طعم شیرینی یا طعم نعناع را با طعم نوشیدنی، یا لمس کنید و یا چیزی را نرم کنید.
سعی کنید تکنیک های زمینی تکنیک های پایه می تواند به شما در کنترل بیشتر کمک کند. آنها در مواردی که در حین حملات وحشت زده می شوند، بسیار مفید هستند. (برای اطلاعات بیشتر در مورد تکنیک های زمینی به صفحه ما در مورد مراقبت از خود برای اختلالات متفرقه مراجعه کنید)

پس از حمله ترس:

در مورد مراقبت از خود فکر کنید. مهم است که پس از حمله ترسناسی به آنچه بدن نیاز دارید توجه کنید. به عنوان مثال، شما ممکن است نیاز به استراحت در جایی بی سر و صدا، یا چیزی بخورید یا نوشیدنی.
به کسی که به آن اعتماد دارید بگویید اگر احساس می کنید که قادر به انجام آن هستید، می توانید به شما اجازه دهید کسی را آگاه کند که حمله ترس را تجربه کرده اید. این ممکن است به ویژه مفید باشد که ذکر کنید چگونه آنها ممکن است متوجه شوند اگر شما یکی دیگر داشته باشید و اینکه چگونه می خواهید آنها را به شما کمک کنند.

(برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی کمک به صفحات خود در مورد مراقبت از اضطراب و درمان اضطراب مراجعه کنید.)

وبلاگ هانا را در مورد چگونگی برخورد با حملات هراس و اضطراب اجتماعی بررسی کنید.
اختلال هراس چیست؟

اگر شما در معرض حملات ترسناك در زمان هاي غير قابل پيش بيني قرار داشته ايد و به نظر نمي رسد كه يك عامل يا علت خاص باشد، ممكن است تشخيصي از اختلال هراس وجود داشته باشد. شایع است که اختلال هراس و آگورافوبی (نوعی فوبیا) را با هم تجربه کنید. افرادی که دچار اختلال هراس هستند ممکن است برخی از دوره ها را با چند حملات ترسناک یا بدون آن داشته باشند، اما در زمان های دیگر نیز زیاد است.

اختلال هراس و حساسیت بالا
برخی تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلال هراس ممکن است به تجربه های حساس (مانند نور خورشید، بویایی و تغییرات آب و هوایی) حساس باشند، اما شواهد کافی برای گفتن ندارند. همچنین مشخص نیست که آیا حساسیت بالایی نسبت به این نوع دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *